Ostrov Djerba

Djerba

Ostrov Djerba (též řečeno Jerba, Džerba, čti [Džerba]) Djerba je velmi oblíbenou turistickou destinací nejen evropských turistů, protože je zde spousta nádherných pláží, čisté průzračné moře, klid, 320 slunečných dnů v roce a relativně teplo po celý rok, což hotelům na Djerbě přináší téměř nepřetržitou roční sezónu.

Na Djerbě se dá pořídit ta nejlacinější exotická dovolená jakou si můžete představit. Djerba má krásné exotické pláže, které vám mají co nabídnout. Djerba a další zajímavá místa Tuniska jsou plná památek a turistických cílů, které jsou od hotelů daleko a v blízkém okolí Djerby je jich málo. Takže ne každý chce na Djerbu. Jestli máte extra dobrodružnou cestovatelskou povahu, Djerbě se vyhněte a vyberte si jiné Tunisko (nebo si u cestovky objednejte výlet na Saharu, to je blízko a z Djerby levněji). Pokud ovšem chcete dovolenou strávit v klidu vyleháváním na kvalitní Djerbské subtropické pláži, mít to blízko do turistických restaurací a přitom neutratit jmění, potom je pro vás Djerba asi to nejlepší, co vůbec existuje!

Popis ostrova Djerba

Ostrov Djerba

Ostrov Djerba leží velmi blízko pobřeží na samém jihu Tuniska. Djerba má kolem 120.000 obyvatel s rozlohou ostrova 520 km2

(odpovídá to zhruba čtverci 23 x 23 km).

Na ostrově Djerba je pár vesnic a skoro všude kolem severního pobřeží velké hotelové komplexy, což tvoří takovou souvislou aglomeraci. Ve vesničkách na Djerbě se dá nakoupit různé "místní" zboží jako třeba textil,keramika, stříbro nebo ruční výrobky.Některé výrobky na Djerbě se dělají přímo před klientem na místě.

Celý ostrov Djerba je mimořádně plochý. Návštěvníkovi Djerby přijíždějícímu po dlouhém mostě z pevniny se může zdát, že jde vlastně jen o písečnou dunu vystrčenou kousek do moře. Na Djerbě je u severního pobřeží několik zavlažovaných golfových hřišť. Zbytek ostrova Djerba se tvoří suchá pole a pustiny, případně sady s nuznými olivovníky a datlovými palmami, jejichž plody se hodí ovšem jen jako krmivo pro dobytek. Zdejší pole na Djerbě se zavlažují ze stovek studen. Z domácích zvířat na Djerbě převládají hlavně velbloudi, kteří jsou k máni na každém vašem kroku. Domky na Djerbě jsou malé, bílé a hranaté, s polokulatou střechou a některé z nich dokonce vypadají jako pevnost.

Djerba je spojena s Tunisko pevninou silnicí. Silnici v mělkém moři vybudovali už Féničané a Římané, nyní se jezdí po moderním náspu západně od starověké silnice. Na Tuniské pevnině je nejbližší velké město a letovisko Zarzis. Obě místa na břehu, spojené silnicí, se nazývají shodně El Kantara.

Další možností, jak se na ostrov Djerba dostat, je lodní doprava - trajekt z přístavu Ajim n jihozápadě ostrova do přístavu Djorf.  Na Djerbu jezdí v pravidelných intervalech každý den.

Akce na Djerbě

 

FESTIVALY A SLAVNOSTI


Svátky a slavnosti se v Tunisku konají po celý rok. Některé festivaly dokonce nabyly mezinárodního významu. Přesné datum a doby konání těchto akcí se vyhlašují prostřednictvím sdělovacích prostředků. Popřípadě podrobné informace získáte v kancelářích ONTT (Tuniského národního úřadu pro cestovní ruch).
Festival de la Medina, Tunis - po skončení půstu ramadánu, divadlo a břišní tanec
Festival pomerančovníkových květu, Nabeul - 02. - 21. březen
Festival des Ksour, Tataouine - 18. - 22. březen, folklór, lidové umění, soutěže
Slavnosti krahujců, El Haouaria - konec května, soutěž krahujců a jejich sokolníků
Divadelní festival, Dougga - od začátku do poloviny června, klasické a antické hry v amfiteátru
Jazzový festival, Tabarka - červenec, srpen, hudba, divadlo, výstava korálů
Festival klasické hudby, El Jem - červenec, klasická hudba v amfiteátru
Festival moře, Hammamet - červenec, soutěže ve vodních sportech, jízdy lodí, hry na pláži
Mezinárodní festival, Kartágo - 10. červenec - 15. srpen, hudba, divadlo, balet, lidové tance, filmy v amfiteátru
Mezinárodní festival, Hammamet - červenec, srpen, tanec, divadlo, hudba, folklórní představení
Festival d´Ulysse, Djerba - červenec, srpen, k památce Odyssea, typické písně a tance ostrova, volba Miss Ulysses
Festival sirén, Kerkennah - červenec, srpen, sportovní soutěže, tance mužů, rybářské závody
Festival poezie, Monastir - květen, divadelní, folklórní představení na promenádě u moře a v městském divadle
Festival, Sidi Bou Said - náboženská slavnost Cháridžovců, průvody městem k mauzoleu Abona Saida
Filmový festival, Kelibia - srpen, přehlídka amatérských filmů, každé dva roky
Filmový festival, Tunis - říjen, mezinárodní filmy ve všech kinech
Festival oázy, Tozeur - listopad, závody na velbloudech, lidové umění, zaklínači hadů, jezdecké hry
Festival Sahara, Tozeur, Douz - prosinec, leden, velbloudí zápasy a psí závody sloughi, folklór, vypravěči pohádek
Festival v Neftě - duben, tuniský folklór
Festival Aoussou, Sousse - srpen, karnevalový průvod, ozdobné vozy 
 


adrenalin park rokytnice airsoft milovice luxusní zahradní oblečení originální dárky paintball paintball milovice milovice paintball paintball shop paintball club milovice paintball rokytnice parfémy levně parfémy levně od fm reality neratovice reality učetnictví od A do Z fm group parfémy fm group tn.cz zajímavá videa na tn.cz reality střední čechy Mirland nábytek e-shop Mirland